top of page

Etapy współpracy

Etapy  projektu zależą od specyfiki oferty i elementów w danej realizacji.  Wiele zależy również od warunków technicznych i czasowych oraz oczekiwań klienta. Zapraszam do zapoznania się z przebiegiem przykładowej współpracy podczas tworzenia i realizowania projektu.

Działania wstępne

Oferta
Umowa
Pomiary

Działania projektowe

Spotkanie, rozmowa

o potrzebach

 

 

Pierwsze spotkanie to okazja by lepiej się poznać przed rozpoczęciem ważnego wspólnego przedsięwzięcia.

Ten czas poświęcimy na omówienie istotnych dla Ciebie preferencji co do organizacji przestrzeni, stylu , ulubionych kolorów, zwyczajów, przewidywanego czasu na remont . Jest to obszerny wywiad, który staje się w czasie projektowania moim drogowskazem.

Inwentaryzacja

 

Kolejny  krok w procesie to wizyta na miejscu inwestycji, wykonanie pomiarów ścian, otworów drzwiowych, okiennych, suchych zabudów, zinwentaryzowanie istotnych elementów instalacji c.o. , wod-kan, elektrycznej i  wentylacji. Powstaje dokumentacja zdjęciowa i techniczna.

Przygotowanie do projektowania

 

Dane z inwentaryzacji wprowadzam do programu Archicad, jednocześnie buduję model 3d, powstaje rzut inwentaryzacyjny, od którego będzie można zacząć projektowanie

Układ funkcjonalny

 

Po zakończeniu prac przygotowawczych zaczynamy projektowanie. Na początek planuję sposób w jaki będzie zorganizowana przestrzeń : jaki będzie układ pomieszczeń i elementów wyposażenia.

 

W rezultacie powstaje rysunek 2d , na którym można zobaczyć gdzie w nowym wnętrzu znajdą się meble wolnostojące, zabudowy meblowe, urządzenia sanitarne oraz agd.

Przeważnie przedstawiam 2-3 wariantów takiego układu.

Ispiracje

 

 

Chcąc lepiej zrozumieć oczekiwania względem projektowanej przestrzeni, porozmawiamy o inspiracjach. To okazja by sprecyzować styl, praktyczne i estetyczne rozwiązania. Pozwoli mi to lepiej zrozumieć jaki efekt  jest celem projektu.

Koncepcja kolorystyczna

 

 

To moment kiedy naszą uwagę zaprząta to co piękne i wreszcie możemy nacieszyć oczy kolorami fakturami i wzorami. Na tym etapie powstaje bowiem moodboard czyli zestawienie materiałów i kolorów, które zastosujemy w projekcie.Jest również okazja by ocenić wszystko na żywo podczas spotkania u mnie w biurze. Tu mamy dostępne próbki i wzorniki, które wykorzystuję w zestawieniu.

Wizualizacja

 

 

Na tym etapie pomysły przybierają konkretne kształty, powstaje trójwymiarowa wizja projektowanej przestrzeni z uwzględnieniem wybranych materiałów. To moment, w którym zapraszam na spotkanie

w biurze lub online by zobaczyć wnętrze w formie spaceru 3d. To czas kiedy omawiamy poszczególne rozwiązania.

 

 

Układ funkcjonalny

 

Po zakończeniu prac przygotowawczych zaczynamy projektowanie. Na początek planuję sposób w jaki będzie zorganizowana przestrzeń : jaki będzie układ pomieszczeń i elementów wyposażenia. W rezultacie powstaje rysunek 2d , na którym można zobaczyć gdzie w nowym wnętrzu znajdą się meble wolnostojące, zabudowy meblowe, urządzenia sanitarne oraz agd.

Przeważnie przedstawiam 2-3 wariantów takiego układu.

Dokumentacja

 

Urzeczywistnienie wizji wymaga konkretnego planu i instrukcji. Tę rolę pełnią szczegółowe rysunki,

w których znajdą się opisy, wymiary, wskazówki, informacje dla wykonawców dotyczące zastosowanych materiałów czy wyposażenia.

Wykonawca otrzymując taki pakiet jest w stanie zorganizować sobie pracę by przebiegała płynniej, ma mniej pytań  jest też mniejsze ryzyko błędów i niedomówień.

Wybór kolorów

Wsparcie podczas realizacji

Podczas trwania prac ekipy remontowej mogą zdarzać  się nieprzewidziane sytuacje, trudności , które wymagają konsultacji lub pomysłu na rozwiązanie zamienne.           

 

W takich sytuacjach oferuję również swoją pomoc . Pozostaję wówczas w kontakcie  z wykonawcą , Inwestorem, odwiedzam budowę, w razie potrzeby przygotowuję dodatkowe rysunki.

 

Udostępniam też swoje kontakty podczas poszukiwania wykonawców na poszczególne elementy, pomagam znalezieniu artykułów wyposażenia.

bottom of page